• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Północna Europy – miejsce warte zobaczenia

Poznaj skarby Bałkanów
Półwysep Bałkański jest obecnie uważany za jeden z najciekawszych części naszego kontynentu. Pomimo tego, że historia znajdujących się w nim krajów zazwyczaj nie jest prosta – w końcu całkiem niedawno toczyło się tam kilka wojen – to jednak aktualnie jest to w pełni bezpieczny region który może być doskonałą propozycją dla każdego, kto tylko chce wyjechać na rzeczywiście wymarzone wakacje.
Niezwykle interesującym i równocześnie nieco niedocenionym krajem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura może być bardzo interesująca, bo Serbowie – podobnie jak Polacy – zaliczają się do ludów słowiańskich, w związku z czym chociażby w ich języku usłyszymy bardzo wiele znajomych słów. Równocześnie na Bałkanach od wieków ścierało się ze sobą wiele różnych kultur, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze atrakcyjniejsze miejsce. Sama tylko stolica kraju, Belgrad, może zaoferować całe mnóstwo świetnych zabytków które na pewno zainteresują każdego miłośnika historii.
Oprócz tego Serbia jest krajem mogącym nam również zaoferować wspaniałe krajobrazy, dzięki czemu wakacje tu będą dla każdego z nas jeszcze przyjemniejsze. Naprawdę warto nieco się nią zainteresować, gdyż z pewnością jest to kraj godny odwiedzenia!

1. Sprawdź to

2. Kliknij

3. Tutaj

4. Kontynuuj

5. Sprawdź teraz

Categories: Podróże

Comments are closed.